Goudelancourt-lès-Pierrepont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goudelancourt-lès-Pierrepont
Qytet
Vendndodhja
Goudelancourt-lès-Pierrepont is located in Franca
Goudelancourt-lès-Pierrepont
Goudelancourt-lès-Pierrepont
49°40′08″V 3°51′17″L / 49.668888888889°V 3.8547222222222°L / 49.668888888889; 3.8547222222222Koordinatat: 49°40′08″V 3°51′17″L / 49.668888888889°V 3.8547222222222°L / 49.668888888889; 3.8547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.73 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02350


Goudelancourt-lès-Pierrepont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Goudelancourt-lès-Pierrepont ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 8.73 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Goudelancourt-lès-Pierrepont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale