Goussancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goussancourt
Qytet
Vendndodhja
Goussancourt is located in Franca
Goussancourt
Goussancourt
49°09′59″V 3°40′02″L / 49.166388888889°V 3.6672222222222°L / 49.166388888889; 3.6672222222222Koordinatat: 49°09′59″V 3°40′02″L / 49.166388888889°V 3.6672222222222°L / 49.166388888889; 3.6672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.43 km2
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02351


Goussancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Goussancourt ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 8.43 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Goussancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale