Gouy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gouy
Komunë
noform
Pamje nga Gouy
Stema_figura
Vendndodhja
Gouy is located in Franca
Gouy
Gouy
50°00′06″V 3°15′17″L / 50.001666666667°V 3.2547222222222°L / 50.001666666667; 3.2547222222222Koordinatat: 50°00′06″V 3°15′17″L / 50.001666666667°V 3.2547222222222°L / 50.001666666667; 3.2547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.6 km2
Popullsia 585 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02352
Faqja Zyrtare http://www.gouy02.fr


Gouy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gouy ka një popullsi prej 585 banorë dhe sipërfaqe 17.6 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gouy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale