Jump to content

Graçac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gračac
Popullsia
 • Gjithsej3.484

Gračac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZadarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3484 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3409 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2689 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 2.2%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gračac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zadar