Grabos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Grabosi ka qene djali i mbretit Bardhyli dhe trashegoi mbreterine tij mbas vdekjes me 358 pes.

Literature[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Diodor, XVI, 22,
  • Harding, Philip. From the End of the Peloponnesian War to the Battle of Ipsus, 1985. ISBN 0-521-29949-7
  • Enver Imamović, O elementima političkog organiziranja ilirskih zajednica, sa: [1]
  • Illyrians Kings, Queen


Stampa:Euro-royal-stub