Gradella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gradella (Itali)
Gardèla
—  Ffshat  —
Pamje nga Gradella

Kisha famullitare

Administrimi
Shteti Italia Italia
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°25′33″V 9°31′58″L / 45.42583°V 9.53278°L / 45.42583; 9.53278 (Gradella (Itali))Koordinatat: 45°25′33″V 9°31′58″L / 45.42583°V 9.53278°L / 45.42583; 9.53278 (Gradella (Itali))
Popullsia 200 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore GMT UTC+1
Prefiksi (0373)
Targa BG
Kodi Postar 26026
Vendndodhja
Gradella (Itali) is located in Itali
Gradella (Itali)
Gradella (Itali)

Gradella (Gardèla në dialektin e Cremonas) është një fshat me 200 banorë në komunën oProvincën e Cremonas, të rajonit të LombardisëItali.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Kisha famullitare e SS. Triniteti dhe Shën Basiani, shekulli XIX

Personalitete të lidhur në Gradella[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Regio Decreto 14 giugno 1868, n. 4454

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]