Gradishti (Vllasotincë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gradisht
Градиште
Fshat
Vendndodhja
Gradisht is located in Serbia
Gradisht
Gradisht

Koordinatat: 42°55′40″V 22°8′27″L / 42.92778°V 22.14083°L / 42.92778; 22.14083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Vllasotincë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 55′ 40″ Veri

22° 8′ 27″ Lindje

Gradisht (serbisht: Градиште/Gradište) është fshat në komunën e Vllasotincës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]