Vllasotinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vllasotincë
Власотинце
Qytet
Vendndodhja
Vllasotincë is located in Serbia
Vllasotincë
Vllasotincë

Koordinatat: 42°57′57″V 22°7′38″L / 42.96583°V 22.12722°L / 42.96583; 22.12722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Vllasotincë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 57″ Veri

22° 7′ 38″ Lindje

Vllasotincë (serbisht: Власотинце/Vlasotince) është qytet në komunën e Vllasotincës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]