Llomnica e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llomnicë e Poshtme
Доња Ломница
Fshat
Vendndodhja
Llomnicë e Poshtme is located in Serbia
Llomnicë e Poshtme
Llomnicë e Poshtme

Koordinatat: 42°59′33″V 22°7′33″L / 42.99250°V 22.12583°L / 42.99250; 22.12583

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Vllasotincë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 322 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 59′ 33″ Veri

22° 7′ 33″ Lindje

Llomnicë e Poshtme (serbisht: Доња Ломница/Donja Lomnica) është fshat në komunën e Vllasotincës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]