Lipovica (Vllasotincë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lipovicë
Липовица
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Serbia
Lipovicë
Lipovicë

Koordinatat: 43°1′31″V 22°6′18″L / 43.02528°V 22.10500°L / 43.02528; 22.10500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Vllasotincë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 31″ Veri

22° 6′ 18″ Lindje

Lipovicë (serbisht: Липовица/Lipovica) është fshat në komunën e Vllasotincës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]