Graham Arnold

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Graham Arnold
Të dhënat personale
Emri i plotëGraham Arnold
Data e lindjes (1963-08-03) 3 Gusht, 1963 (58 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1990Sydney Croatia
1990-1992Roda
1992-1994Liégeois
1994Charleroi
1995-1996NAC Breda
1997-1998Sanfrecce Hiroshima
1998-2001Northern Spirit
Ekipi kombëtar
1985–1997Australia54(19)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Graham Arnold (lindur më 3 Gusht 1963) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 54 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1985 2 1
1986 6 4
1987 6 3
1988 16 4
1989 4 2
1990 0 0
1991 2 0
1992 0 0
1993 6 1
1994 0 0
1995 2 1
1996 3 0
1997 7 3
Gjithsej 54 19

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]