Grand-Rozoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grand-Rozoy
Komunë
noform
Pamje nga Grand-Rozoy
Vendndodhja
Grand-Rozoy is located in Franca
Grand-Rozoy
Grand-Rozoy
49°14′04″V 3°23′06″L / 49.234444444444°V 3.385°L / 49.234444444444; 3.385Koordinatat: 49°14′04″V 3°23′06″L / 49.234444444444°V 3.385°L / 49.234444444444; 3.385
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.45 km2
Popullsia 314 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02665


Grand-Rozoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grand-Rozoy ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 12.45 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grand-Rozoy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale