Grand-Verly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grand-Verly
Komunë
noform
Pamje nga Grand-Verly
Vendndodhja
Grand-Verly is located in Franca
Grand-Verly
Grand-Verly
49°56′17″V 3°35′04″L / 49.938055555556°V 3.5844444444444°L / 49.938055555556; 3.5844444444444Koordinatat: 49°56′17″V 3°35′04″L / 49.938055555556°V 3.5844444444444°L / 49.938055555556; 3.5844444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.8 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02783


Grand-Verly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grand-Verly ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 3.8 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grand-Verly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale