Grandlup-et-Fay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandlup-et-Fay
Komunë
noform
Pamje nga Grandlup-et-Fay
Vendndodhja
Grandlup-et-Fay is located in Franca
Grandlup-et-Fay
Grandlup-et-Fay
49°39′28″V 3°44′13″L / 49.657777777778°V 3.7369444444444°L / 49.657777777778; 3.7369444444444Koordinatat: 49°39′28″V 3°44′13″L / 49.657777777778°V 3.7369444444444°L / 49.657777777778; 3.7369444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.3 km2
Popullsia 308 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02353


Grandlup-et-Fay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grandlup-et-Fay ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 20.3 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grandlup-et-Fay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale