Grandrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grandrieux
Komunë
noform
Pamje nga Grandrieux
Vendndodhja
Grandrieux is located in Franca
Grandrieux
Grandrieux
49°43′49″V 4°11′05″L / 49.730277777778°V 4.1847222222222°L / 49.730277777778; 4.1847222222222Koordinatat: 49°43′49″V 4°11′05″L / 49.730277777778°V 4.1847222222222°L / 49.730277777778; 4.1847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.35 km2
Popullsia 91 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02354


Grandrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grandrieux ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 4.35 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grandrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale