Gricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gricourt
Komunë
noform
Pamje nga Gricourt
Vendndodhja
Gricourt is located in Franca
Gricourt
Gricourt
49°53′20″V 3°14′40″L / 49.888888888889°V 3.2444444444444°L / 49.888888888889; 3.2444444444444Koordinatat: 49°53′20″V 3°14′40″L / 49.888888888889°V 3.2444444444444°L / 49.888888888889; 3.2444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.92 km2
Popullsia 959 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02355


Gricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gricourt ka një popullsi prej 959 banorë dhe sipërfaqe 9.92 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gricourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale