Grisolles, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grisolles
Komunë
noform
Pamje nga Grisolles
Vendndodhja
Grisolles is located in Franca
Grisolles
Grisolles
49°08′27″V 3°21′27″L / 49.140833333333°V 3.3575°L / 49.140833333333; 3.3575Koordinatat: 49°08′27″V 3°21′27″L / 49.140833333333°V 3.3575°L / 49.140833333333; 3.3575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.63 km2
Popullsia 205 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02356


Grisolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grisolles ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 10.63 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grisolles (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale