Gronard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gronard
Komunë
noform
Pamje nga Gronard
Vendndodhja
Gronard is located in Franca
Gronard
Gronard
49°47′35″V 3°53′02″L / 49.793055555556°V 3.8838888888889°L / 49.793055555556; 3.8838888888889Koordinatat: 49°47′35″V 3°53′02″L / 49.793055555556°V 3.8838888888889°L / 49.793055555556; 3.8838888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02357


Gronard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Gronard ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 7.1 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gronard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale