Grougis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grougis
Komunë
noform
Pamje nga Grougis
Vendndodhja
Grougis is located in Franca
Grougis
Grougis
49°56′36″V 3°31′55″L / 49.943333333333°V 3.5319444444444°L / 49.943333333333; 3.5319444444444Koordinatat: 49°56′36″V 3°31′55″L / 49.943333333333°V 3.5319444444444°L / 49.943333333333; 3.5319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.26 km2
Popullsia 380 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02358


Grougis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grougis ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 11.26 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grougis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale