Jump to content

Grubishno Pole

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Grubišno Polje
Popullsia
 • Gjithsej2.862

Grubišno Polje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2862 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2890 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3171 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.97%[2].

Projekte të tjera

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora