Grugies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grugies
Komunë
noform
Pamje nga Grugies
Vendndodhja
Grugies is located in Franca
Grugies
Grugies
49°48′48″V 3°15′58″L / 49.813333333333°V 3.2661111111111°L / 49.813333333333; 3.2661111111111Koordinatat: 49°48′48″V 3°15′58″L / 49.813333333333°V 3.2661111111111°L / 49.813333333333; 3.2661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.08 km2
Popullsia 1212 banorë
Dendësia 239 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02680
INSEE 02359


Grugies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Grugies ka një popullsi prej 1212 banorë dhe sipërfaqe 5.08 km², me një dendësi prej 239 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Grugies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale