Grushina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grushinë
Грушино
Fshat
noform
Vendndodhja
Grushinë is located in Maqedonia e Veriut
Grushinë
Grushinë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Haraçinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1045
Prefiksi (+389) 002
Targa SK
Koordinatat 42° 03′ 39″ Veri

21° 37′ 14″ Lindje

Popullsia 1.128 banorë (2002)

Grushinë, (maqedonisht: Грушино/Grušino) ёshtё fshat nё komunën e Haraçinës, Maqedoni.