Orllanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orllancë
Орланци
Fshat
noform
Vendndodhja
Orllancë is located in Maqedonia e Veriut
Orllancë
Orllancë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Haraçinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 431 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1045
Prefiksi (+389) 002
Targa SK
Koordinatat 42° 02′ 53″ Veri

21° 35′ 36″ Lindje

Popullsia 829 banorë (2002)

Orllancë, (maqedonisht: Орланци/Orlanci) ёshtё fshat nё komunën e Haraçinës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

80% janё breznjan nё fshatin Orllancё e tje.