Guido Alvarenga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guido Alvarenga
Të dhënat personale
Emri i plotëGuido Alvarenga
Data e lindjes (1970-08-24) 24 Gusht, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesAsunción, Paraguaji
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1991Sport Colombia
1991-1995Textil Mandiyú
1995-1997Banfield
1997-1999Cerro Porteño
2000Kawasaki Frontale
2000-2001Cerro Porteño
2001-2002León
2002-2003Olimpia
2004Libertad
2004Sport Colombia
2005-2006Olimpia
Ekipi kombëtar
1995–2003Stampa:PARf24(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Guido Alvarenga (lindur më 24 Gusht 1970) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 24 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 5 0
2000 2 0
2001 8 2
2002 3 0
2003 5 1
Gjithsej 24 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]