Guido Buchwald

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guido Buchwald
Të dhënat personale
Emri i plotëGuido Buchwald
Data e lindjes (1961-01-24) 24 Janar, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesBerlin, Gjermania
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1983Stuttgarter Kickers
1983-1994Stuttgart
1994-1997Urawa Reds
1997-1999Karlsruhe
Ekipi kombëtar
1984–1994Gjermania76(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Guido Buchwald (lindur më 24 Janar 1961) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 76 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1984 3 0
1985 0 0
1986 7 0
1987 7 0
1988 6 0
1989 6 0
1990 12 0
1991 6 1
1992 13 1
1993 10 2
1994 6 0
Gjithsej 76 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]