Guignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Guignicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Guignicourt is located in Franca
Guignicourt
Guignicourt
49°26′07″V 3°57′57″L / 49.435277777778°V 3.9658333333333°L / 49.435277777778; 3.9658333333333Koordinatat: 49°26′07″V 3°57′57″L / 49.435277777778°V 3.9658333333333°L / 49.435277777778; 3.9658333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.74 km2
Popullsia 2198 banorë
Dendësia 124 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02360


Guignicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Guignicourt ka një popullsi prej 2198 banorë dhe sipërfaqe 17.74 km², me një dendësi prej 124 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guignicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale