Guise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guise
Komunë
noform
Pamje nga Guise
Stema_figura
Vendndodhja
Guise is located in Franca
Guise
Guise
49°54′01″V 3°37′39″L / 49.900277777778°V 3.6275°L / 49.900277777778; 3.6275Koordinatat: 49°54′01″V 3°37′39″L / 49.900277777778°V 3.6275°L / 49.900277777778; 3.6275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.13 km2
Popullsia 5182 banorë
Dendësia 321 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02361
Faqja Zyrtare http://www.ville-guise.fr/


Guise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Guise ka një popullsi prej 5182 banorë dhe sipërfaqe 16.13 km², me një dendësi prej 321 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale