Guivry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guivry
Komunë
noform
Pamje nga Guivry
Stema_figura
Vendndodhja
Guivry is located in Franca
Guivry
Guivry
49°38′48″V 3°07′09″L / 49.646666666667°V 3.1191666666667°L / 49.646666666667; 3.1191666666667Koordinatat: 49°38′48″V 3°07′09″L / 49.646666666667°V 3.1191666666667°L / 49.646666666667; 3.1191666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.15 km2
Popullsia 260 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02362


Guivry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Guivry ka një popullsi prej 260 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guivry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale