Guny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guny
Komunë
noform
Pamje nga Guny
Vendndodhja
Guny is located in Franca
Guny
Guny
49°31′08″V 3°16′03″L / 49.518888888889°V 3.2675°L / 49.518888888889; 3.2675Koordinatat: 49°31′08″V 3°16′03″L / 49.518888888889°V 3.2675°L / 49.518888888889; 3.2675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.32 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 443 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02363


Guny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Guny ka një popullsi prej 443 banorë dhe sipërfaqe 9.32 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale