Guri i murgjeve-mbetjet e kishës murgore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guri i murgjeve-mbetjet e kishës murgore
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Billushë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-837/67
Nr. i referencës 3008

Guri i murgjeve-mbetjet e kishës murgore është një monument i trashëgimisë kulturore në Billushë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-837/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]