Gustavo Zapata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gustavo Zapata
Të dhënat personale
Emri i plotëGustavo Zapata
Data e lindjes (1967-10-15) 15 Tetor, 1967 (52 vjeç)
Vendi i lindjesSaladillo, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1989Temperley
1989-1993River Plate
1993-1996Yokohama Marinos
1996-2000San Lorenzo Almagro
2000-2001Chacarita Juniors
Ekipi kombëtar
1991–1998Argjentina27(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gustavo Zapata (lindur më 15 Tetor 1967) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1991 4 0
1992 0 0
1993 14 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 7 0
1998 2 0
Gjithsej 27 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]