Guyencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guyencourt
Komunë
noform
Pamje nga Guyencourt
Vendndodhja
Guyencourt is located in Franca
Guyencourt
Guyencourt
49°21′26″V 3°50′13″L / 49.357222222222°V 3.8369444444444°L / 49.357222222222; 3.8369444444444Koordinatat: 49°21′26″V 3°50′13″L / 49.357222222222°V 3.8369444444444°L / 49.357222222222; 3.8369444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.2 km2
Popullsia 213 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02364


Guyencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Guyencourt ka një popullsi prej 213 banorë dhe sipërfaqe 4.2 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guyencourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale