Hanae Shibata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hanae Shibata
Johnston, Marozsán, Shibata 2012 (cropped).JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëHanae Shibata
Data e lindjes (1992-07-27) 27 Korrik, 1992 (27 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Urawa Reds148(11)
Ekipi kombëtar
2015Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hanae Shibata (柴田 華絵 Shibata Hanae?, lindur më 27 Korrik 1992) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)