Happencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Happencourt is located in Franca
Happencourt
49°46′40″V 3°11′14″L / 49.777777777778°V 3.1872222222222°L / 49.777777777778; 3.1872222222222Koordinatat: 49°46′40″V 3°11′14″L / 49.777777777778°V 3.1872222222222°L / 49.777777777778; 3.1872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.18 km2
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02367


Happencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Happencourt ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 5.18 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Happencourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale