Haramont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haramont
Komunë
noform
Pamje nga Haramont
Vendndodhja
Haramont is located in Franca
Haramont
Haramont
49°16′41″V 3°03′42″L / 49.278055555556°V 3.0616666666667°L / 49.278055555556; 3.0616666666667Koordinatat: 49°16′41″V 3°03′42″L / 49.278055555556°V 3.0616666666667°L / 49.278055555556; 3.0616666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.24 km2
Popullsia 586 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02368
Faqja Zyrtare http://www.haramont.fr


Haramont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Haramont ka një popullsi prej 586 banorë dhe sipërfaqe 12.24 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haramont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale