Harcigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harcigny
Komunë
noform
Pamje nga Harcigny
Vendndodhja
Harcigny is located in Franca
Harcigny
Harcigny
49°47′46″V 3°58′53″L / 49.796111111111°V 3.9813888888889°L / 49.796111111111; 3.9813888888889Koordinatat: 49°47′46″V 3°58′53″L / 49.796111111111°V 3.9813888888889°L / 49.796111111111; 3.9813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.57 km2
Popullsia 248 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02369


Harcigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Harcigny ka një popullsi prej 248 banorë dhe sipërfaqe 7.57 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Harcigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale