Hargicourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hargicourt
Komunë
noform
Pamje nga Hargicourt
Vendndodhja
Hargicourt is located in Franca
Hargicourt
Hargicourt
49°57′44″V 3°10′48″L / 49.962222222222°V 3.18°L / 49.962222222222; 3.18Koordinatat: 49°57′44″V 3°10′48″L / 49.962222222222°V 3.18°L / 49.962222222222; 3.18
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.12 km2
Popullsia 576 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02370
Faqja Zyrtare http://mairie-hargicourt.e-monsite.com


Hargicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hargicourt ka një popullsi prej 576 banorë dhe sipërfaqe 8.12 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hargicourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale