Harly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harly
Komunë
noform
Pamje nga Harly
Vendndodhja
Harly is located in Franca
Harly
Harly
49°50′33″V 3°19′16″L / 49.8425°V 3.3211111111111°L / 49.8425; 3.3211111111111Koordinatat: 49°50′33″V 3°19′16″L / 49.8425°V 3.3211111111111°L / 49.8425; 3.3211111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.76 km2
Popullsia 1682 banorë
Dendësia 447 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02371


Harly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Harly ka një popullsi prej 1682 banorë dhe sipërfaqe 3.76 km², me një dendësi prej 447 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Harly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale