Hartennes-et-Taux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hartennes-et-Taux
Komunë
noform
Pamje nga Hartennes-et-Taux
Vendndodhja
Hartennes-et-Taux is located in Franca
Hartennes-et-Taux
Hartennes-et-Taux
49°16′18″V 3°21′11″L / 49.271666666667°V 3.3530555555556°L / 49.271666666667; 3.3530555555556Koordinatat: 49°16′18″V 3°21′11″L / 49.271666666667°V 3.3530555555556°L / 49.271666666667; 3.3530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Popullsia 383 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02372


Hartennes-et-Taux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hartennes-et-Taux ka një popullsi prej 383 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hartennes-et-Taux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale