Harue Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harue Sato
Të dhënat personale
Emri i plotëHarue Sato
Data e lindjes (1976-01-01) 1 Janar, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesGunma, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1998Nikko Securities Dream Ladies22(2)
1999OKI FC Winds14(2)
2000–2006TEPCO Mareeze109(44)
Gjithsej145(48)
Ekipi kombëtar
2000–2002Japonia17(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Harue Sato (佐藤 春詠 Satō Harue?, lindur më 1 Janar 1976) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 4 1
2001 9 3
2002 4 0
Gjithsej 17 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]