Hary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hary
Qytet
Vendndodhja
Hary is located in Franca
Hary
Hary
49°47′17″V 3°55′59″L / 49.788055555556°V 3.9330555555556°L / 49.788055555556; 3.9330555555556Koordinatat: 49°47′17″V 3°55′59″L / 49.788055555556°V 3.9330555555556°L / 49.788055555556; 3.9330555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.04 km2
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02373


Hary është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hary ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 11.04 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hary – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale