Hautevesnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hautevesnes
Komunë
noform
Pamje nga Hautevesnes
Vendndodhja
Hautevesnes is located in Franca
Hautevesnes
Hautevesnes
49°06′33″V 3°13′55″L / 49.109166666667°V 3.2319444444444°L / 49.109166666667; 3.2319444444444Koordinatat: 49°06′33″V 3°13′55″L / 49.109166666667°V 3.2319444444444°L / 49.109166666667; 3.2319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.29 km2
Popullsia 166 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02375


Hautevesnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hautevesnes ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 7.29 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hautevesnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale