Haution

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haution
Komunë
noform
Pamje nga Haution
Vendndodhja
Haution is located in Franca
Haution
Haution
49°51′59″V 3°50′25″L / 49.866388888889°V 3.8402777777778°L / 49.866388888889; 3.8402777777778Koordinatat: 49°51′59″V 3°50′25″L / 49.866388888889°V 3.8402777777778°L / 49.866388888889; 3.8402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.34 km2
Popullsia 151 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02377


Haution është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Haution ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 9.34 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Haution – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale