Jump to content

Herion Mustafaraj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Herion Mustafaraj (Herion Spiro) është një aktor shqiptar i lindur më 10 gusht 1968, Vlorë. I njohur më shumë për filma për fëmijë.

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rikonstruksioni (1988) (TV)

Sinjal dashurie (1988)

Shoku ynë Tili (1981), Albani

Pas gjurmëve (1978), Skënderi

Tomka dhe shokët e tij (1977), Vaska

Beni ecën vetë (1975), Beni