Hideki Maeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hideki Maeda
Të dhënat personale
Emri i plotëHideki Maeda
Data e lindjes (1954-05-13) 13 Maj, 1954 (67 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1989Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1975–1984Japonia65(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hideki Maeda (lindur më 13 Maj 1954) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 65 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1975 5 1
1976 6 1
1977 3 0
1978 7 1
1979 9 3
1980 11 3
1981 11 0
1982 3 0
1983 7 2
1984 3 0
Gjithsej 65 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]