Jump to content

Hidemasa Morita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hidemasa Morita
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHidemasa Morita
Datëlindja (1995-05-10) 10 maj 1995 (29 vjeç)
VendlindjaOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Kawasaki Frontale
Numri6
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2018–Kawasaki Frontale49(0)
Karriera ndërkombëtare
2018–Japonia3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hidemasa Morita (守田 英正 Morita Hidemasa?, lindur më 10 Maj 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 2 0
2019 1 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]