Hidetoki Takahashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hidetoki Takahashi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHidetoki Takahashi
Datëlindja(1916-04-11)prill 11, 1916
VendlindjaFukushima, Japonia
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
VendvdekjaTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1941–1958Hitachi
Skuadra të menaxhuara
1957Japonia
1959Japonia U-20
1960–1962Japonia
1970–1976Hitachi
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hidetoki Takahashi (高橋 英辰 Takahashi Hidetoki?, 11 Prill 19165 Shkurt 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez nga viti 1960 e deri në 1962.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]