Hiittinen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 59°53′V 22°31′L / 59.883°V 22.517°L / 59.883; 22.517

Hiittinen
Hiittisten kunta Hitis kommun
Ish Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finlanda Jugperëndimore
Provinca Turku dhe Pori
Të dhëna të tjera
Themelimi 1861
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Hiittinen (finlandisht: Hiittisten kunta suedisht: Hitis kommun), është një ish komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Turku dhe Pori, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Jugperëndimore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hiittinen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale