Hikari Nakade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hikari Nakade
Të dhënat personale
Emri i plotëHikari Nakade
Data e lindjes (1988-12-06) 6 Dhjetor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Iga FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
2013Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Hikari Nakade (中出 ひかり Nakade Hikari?, lindur më 12 Qershor 1988) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013 Japan Football Association(japonisht)