Hinacourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hinacourt
Komunë
noform
Pamje nga Hinacourt
Vendndodhja
Hinacourt is located in Franca
Hinacourt
Hinacourt
49°44′42″V 3°17′46″L / 49.745°V 3.2961111111111°L / 49.745; 3.2961111111111Koordinatat: 49°44′42″V 3°17′46″L / 49.745°V 3.2961111111111°L / 49.745; 3.2961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.09 km2
Popullsia 32 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02440
INSEE 02380


Hinacourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Hinacourt ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 3.09 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hinacourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale